نوعی دیگر از طب سوزنی

انواع مختلفی از طب سوزنی وجود دارد، شما انتخاب می کنید که کدام یک برای شما بهتر است

طب سوزنی مرسوم، شامل استفاده از سوزن می باشد (طب سوزنی در اصطلاح به معنی سوراخ کردن با سوزن است)، در زمان حال، گاهی اوقات برای تحریک کردن نقاط طب سوزنی از الکتریسیته، لیزر و یا طب فشاری استفاده می شود. به دلیل مزایای مشابه این روش ها، اغلب از تمامی آن ها استفاده می کنند. اما این بستگی به شما دارد که مایل هستید به صورت سنتی طب سوزنی را انجام دهید و یا از مزایای روش های جدید استفاده کنید.

طب فشاری

طب فشاری

در یکی از مطالعات طب سوزنی بر روی بیماران مبتلا به سرطان که دارای حالت تهوع در طول پرتو درمانی بوده اند، یکی از گروها از طب سوزنی مرسوم و یا قدیمی، نفوذ سوزن از روی پوست استفاده کرده در حالی که گروهی دیگر از روش شبیه طب سوزنی با سوزن دارونما بی نوک که تنها پوست را لمس می کند استفاده کردند. جالب توجه است که ۹۵ درصد از بیماران از هر دو گروه احساس کردند که درمان به بهبود حالت تهوع آن ها کمک کرده است. ۶۷ درصد از آن ها نیز تجربه تاثیرات مثبتی از جمله آرامش در خواب، خلق و خوی آرام و کم شدن دردها را داشته اند.

تکنیک روح آزاد (EFT)

تکنیک روح آزاد

تکنیک روح آزاد

یکی از انواع طب سوزنی بدون سوزن “تکنیک روح آزاد ” یا EFT (The Emotional Freedom Technique ) می باشد که روش طب فشاری است. پایه این تکنیک همان کانال های انرژی در طب سوزنی مرسوم است و برای درمان بیماری های جسمی و روحی بوده، ولی در این تکنیک نیازی به سوزن نمی باشد. حضور ملزم پزشک نیز در آن وجود ندارد.

 

روش انجام تکنیک روح آزاد (EFT)

در این روش از ضربه هایی با نوک انگشتان برای انتقال انرژی به کانال ها استفاده می شود . این ضربه ها بر روی سر و قفسه سینه در زمانی که شما به مشکلات خود فکر می کنید زده می شود. این روش نیز دارای مقداری درد می باشد که با صدای خاصی اجرا می شود. ترکیب این ضربه های وارده به کانل های انرژی و صدای پخش شده اتصال های کوتاهی با قسمت های مختلف بدن ایجاد می کند که حالت های خاصی به افراد می دهد، در این روند سیستم انرژی زیستی بدن باعث می شود ذهن و بدن بازیابی و بالانس شود، که انجام آن برای سلامت مطلوب و برای بهبودی از بیماری های خاص ضروری می باشد.

انجام نوعی دیگر از طب سوزنی در منزل

شما می توانید روش های EFT را خود انجام دهید، اما اگر به نتیجه های دلخواه خود دست پیدا نکردید با فردی که مهارت های EFT را به خوبی آشنا هست مشورت کنید. به این ترتیب در صورتی که تصمیم به انجام روش های مرسوم طب سوزنی دارید، حتما با یک دکتر واجد شرایط مشورت کنید. رسیدن به نتیجه های درمانی خوب به دنبال داشتن یک دکتر طب سوزنی، با دانش کامل نیاز می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *