بهترین دکتر طب سوزنی در تاریخ چین

سبک سلامت و زیبایی با طب سوزنی
سبک سلامت و زیبایی با طب سوزنی
۹۴/۰۸/۲۱
محبوبیت طب سوزنی
۹۴/۱۰/۰۳

بهترین دکتر طب سوزنی در تاریخ چین

دکتر طب سوزنی

طب سنتی چینی یا TCM، قدیمی ترین سیستم درمانی در جهان می باشد. که به طور مستمر پرورش یافته و مورد استفاده قرار گرفته است. در تاریخ کهن چین تعداد بالایی از دکتران طب سنتی وجود داشته. به دلیل برجسته بودن این رشته، تئوری طب چینی امروزه به پیشرفت های خوبی دست یافته و محبوبیت خاصی را در میان مردم ایجاد کرده است. حال در اینجا تعدادی از دکتران طب سنتی چینی را معرفی می کنیم.

۱-   دکتر Bian Que

نام اصلی Qin Yueren می باشد که یکی از دکتران معروف باستان چین است. او در میان مردم زندگی کرد و در دوره های مختلف مهارت پزشکی خود را افزایش داد. در تشخیص و درمان تبهر داشته و مهارت خاص او در احساس ضربان قلب و طب سوزنی بوده است. درواقع طب سنتی باستانی توسط او شکوفا شد.

دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی

۲- دکتر  Hua Tuo

دکتر هوا تائو یک پزشک چینی بوده که در عصر سه پادشاهی و در زمان “سلسله هان” زندگی میکرده. اینطور گزارش شده که او اولین دکتر چینی بوده  که از بیهوشی در جراحی ها استفاده نموده. نوعی روش بیهوشی به نام “mafeisan” توسط او ابداع شد که به وسیله مخلوطی از شراب و داروهای گیاهی در آن استفاده شده است. او همچنین مبتکر “Wuqinxi” یا بازی پنج حیوان است، که برگرفته از حرکات پنج حیوان ببر، گوزن، خرس، میمون و ماهیخوار بزرگ می باشد.

۳- دکتر Zhang Zhongjing

زانگ زونگینگ یکی از پزشکان چینی برجسته در زمان “سلسله هان” بوده است. او خلاصه ای تهیه کرد، از تجربه های درمانی پیشین تا اصول درمانی را در طب سنتی چینی ایجاد کند. کتاب پزشکی او به نام “Shānghán Zábìng Lùn” که در جوامع پزشکی به نام “رساله های پاتوژن سرد و دیگر بیماری ها” شناخته می شود. این کتاب سهم بزرگی از ایجاد طب سنتی چینی را ایفا کرده است.

دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی

۴- دکتر Huang Pumi

هوآنگ پومی بالاترین رتبه و بهترین دکتر طب سوزنی بوده است. کتاب معروف او به نام “Zhen Jiu Jia Yi Jing” اصول اساسی طب سوزنی (The Fundamental Principles of Acupuncture ) که خلاصه ای از مهارت های طب سوزنی را قبل از “سلسله زین” بیان کرده است. این کتاب سهم فراموش نشدنی از مهارت های طب سوزنی را در صنعت پزشکی داشته است.

۵- دکتر Ge Hong

دکتر جی هونگ پزشکی معتقد به درمان طبیعی و آشنا به داروها بوده است. او تنها بر روی طریقت چینی کار نکرد بلکه سهم بزرگی در علم پزشکی، آهنگ، ادبیات و … داشته است. او علاقه زیادی به بالا بردن سطح تاریخ چین در طب چینی و دانشمندان آن داشته است.

دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی

۶- دکتر Sun Simiao

سان سیمیائو یکی از دکتران طب باستان چین بوده. محل زندگی او در سوئی و در زمان “سلسله تانگ” بوده است. برای سهم بزرگی که در طب چینی داشته به او لغب “پادشاه پزشکی” داده اند. سان دو کتاب طب سنتی چینی کلاسیک به نام های ” Bei Ji Qian Jin Yao Fang” و “Qian Jin Yi Fang” نوشته است. کتاب خلاصه ای از علم پزشکی قبل از دوره “سلسله تانگ” بوده که نقطه عطفی در پیشرفت طب چینی ایجاد کرده است.

۷- دکتر Qian Yi

دکتر کیان یی از جمله دکتران معروف کودکان در شمال “سلسله سانگ” بوده است. کتاب او به عنوان کلید درمان بیماری های کودکان (The Key to Therapeutics of Children’s Diseases ) اولین کتاب کودکان در چین بوده است. این کتاب، خلاصه ای از روش های درمانی برای سندرم های مختلف کودکان می باشد. او کتاب را با افتخار برای کودکان نسل بعد نوشته و تقدیم کرده است.

دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی

۸- دکتر Zhu Zhenheng

زو زنهینگ اعتقاد بر بنیانگذاری تغذیه کلیه و کبد بوده است. او همچنین اعتقاد به ناتوانی ماهیت یین بوده که برای سلامت مردم تاثیر مهمی دارد. تصور او برای دلیل اصلی ایجاد بیماری های مزمن، انجام فعالیت ها و یا چیزهای لذت بخش بوده است، و همواره توصیه بر اعتدال تغذیه در کلیه و کبد کرده است.

۹-   دکتر Li Shizhen

دکتر لی شیزن گیاه شناس و طب سوزنی کار بزرگی در تاریخ پزشکی چینی می باشد. سهم اصلی او در پزشکی کار بی نظیرش به نام ((Compendium of Materia Medica (Bencao Gangmu) بوده که کتاب جامع پزشکی در تاریخ طب سنتی چینی می باشد.

دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی
دکتر طب سوزنی

۱۰-  دکتر  Ye Tianshi

دکتر یه تیانشی متخصص پزشکی بزرگی در تاریخ چین می باشد. تئوری او بر روی بیماری های ناشی از طب فصلی، کمک بزرگی به دکتران امروزی کرده است. او به وضوح قادر به تعریف بیماری که باعث مسری شدن از دیگران است، بوده، که کمک شایانی برای شناسایی راه بهتر، به منظور درمان آن ها می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *